Tekne Turu Toggle

Adrasan sahilinden her gün iki farklı güzergahtaki çevre koy ve adalara tekne turları düzenlenmektedir. Gelidonya burnu ile Beşadalar istikametine gittiğinizde üzerinde tatlı su kaynağı olan Sulu Adaya varırsınız.Adadan çıcan suyun böbrek taşlarını öküyor. Adanın batısında mozaik görünümlü siyah ve beyaz taşlarla bezeli berrak kumsalda denize girebilirsiniz. Bu ada nesilleri tehlike altında olan Akdeniz foklarının da uğrak yeridir.sulu adanın karşısında amerikan koyuda mükembel bir yerdir Diğer tekne turu güzergahında ise akseki.fosforlu magara.ve pırasalı adası bu adada kasım ve aralık aylarında dogal pırasa yetişiyor.olimpos,çoban. sazak, ceneviz koyları var. Olimpos antik kentinde gezebilir, Sazak ve Ceneviz koylarının muhteşem doğasında yüzerek bütün bir kışın stresini atabilirsiniz.

YAT GEZİSİ   Adrasan’a geldiniz. Sessizlik, sakinlik ve doğanın içinde sıkıntılarınızdan , streslerinizden arındınız.  Şimdi de biraz eğlenmek benim de hakkım mı dediniz. İşte bu düşüncenin devamında kendinizi bizim teknemizde bulacaksınız…. Muhteşem koyları ve adaları görebileceğiniz; tertemiz ve masmavi sularda denizden çıkmak istemeyeceğiniz ; çektiğiniz o fotoğrafları gösterdiğiniz kişilerin sizin Yurtdışına gittiğini sanacağı olağanüstü bir yat gezisine çıkıyoruz şimdi. 2 rotamız bulunuyor: 1.’si Akseki Koyu, Aşk Mağarası, Çoban Limanı, Sazak ve Ceneviz Koyu’nun olduğu ADRASAN-CENEVİZ ROTASI. Bu rotamızda giderken  masmavi denizde fokların ve yunusların bize selam verdiği bir  an yaşamak çok da imkansız değil. Ayrıca  Ceneviz Koyu’nda yapacağınız yosun ve çamur banyosuyla güzelleşebilir, Sazak Koyu’nda şifalı sudan içerek böbreklerinizi temizleyebilirsiniz.  2.’si ise  Suluada, Tatlısı Ağzı, Amerikan Koyu, Kumsal ve Adrasan Feneri’nin olduğu ADRASAN-FENER ROTASI. Bu rotamız ise Adrasan  Koyu’nun sağ bölümü anlamına gelmektedir. Yaklaşık 1 saatlik yolculuk sonunda Suluada denilen adaya varıyoruz. Sulu Ada, tüm Akdeniz’de başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz güzellikte, bakir ve sakin bir ada.  Adadan çıkan suyun böbrek taşlarını düşürdüğü söyleniyor.  Adanın önündeki deniz akvaryum gibi pırıl pırıl. Dipteki irili ufaklı balıkları saymak mümkün. Buraya gelen kişiler bu adanın kumsalına hayran kalıyorlar. Kendilerini Maldivler’de sananların da sayısı azımsanmayacak kadar çok oluyor.   Tabi siz bu güzellikleri yaşarken biz de sadece sizi gezdirmekle mi kalıyoruz. Yol boyunca açılan müzik eşliğinde eğleniliyor . Ayrıca acıktığınız anda da biz sizin yanınızdayız. Tavuk veya balık servisimizin yanında; pilav ,dolma veya spagetti ile menümüzü tamamlıyoruz. Ayrıca yemekten sonra verdiğimiz meyve ve çay ikramımız da  var.   Akşam, dönüş yoluna koyulduğunuzda tatlı bir yorgunluk ve gülümseyen yüzünüz, güzel bir gün yaşadığınızın kanıtı.  İşte o an biz sizden daha da çok mutlu oluyoruz.

ROTALAR

1- Akseki koyu

Adrasan koyu içinde bulunan tekne turlarının koylar yönünde ilk mola kumsalıdır. Sakin çam ağaçlarının gölgesinin denize yansıdıgı koy turlarının başlangıç güzergahıdır.

2- Sazak koyu

Genellikle koylar yönüne yapılan tekne turu gezisinin 2. durağıdır. Bazı tekneler levrek salata makarnadan oluşan çok lezzetli yemek molasının verildigi köydür. Koy boydan boya kumsaldır ve içlere dogru yaşlı ve kocaman çam ağaçları ile bezenmiştir. Koyun iki yönünde ki kayalar su altına meraklı olan konukların deniz gözlügü ile güzel görüntüler ve balıklarla yüzebilme zevki verir.

3- Ceneviz Koyu

Birçok teknenin durakladığı çıralı ve Musa dağı manzaralı deniz kaplumbagalarını izleyebilme şansı olan deniz dibinde pudra kıvamında kum bulunan bir koydur. Ayrıca koyun içinde vücuda sürüldügünde rahatlatma hissi veren çamur bulunan bu koy teknelerin nefis çay ve bisküvi servisi yaptıgı yerdir.

4-Korsan koyu

Ceneviz koyundan itibaren dönüşe geçen tekneler keyifli bir bir deniz yolculugundan sonra pırıl pırıl ve derin denizi olan koya demir atar. Yüzerken altınızda yaklaşık 15 m. derinligi olan kıyıları nefis sualtı güzellikleri ile unutamayacagınız anlar sunar.

5-Mavi Mağara

Tekneniz Adrasan koyunda bu tekne buraya giremez diyeceginiz bir araya demir atarsa eger küçük bir girişten sonra heyecan veren bir magara içinde yüzeceksiniz. Yüksek taraflı magaranın giriş yönüne dönerseniz yüzenlerin fosforlu görüntüsü ile büyüleneceksiniz.

6- Sulu Ada

Adrsan tekne turlarının 2. yönü ise koylar turunun ters yönünde yaklaşık 1.5 saat süren bir masmavi yolculuk yapacagınız deniz ve çam kokularını ciğerlerinize doya doya dolduracagınız yolculuk sonunda ulaşacagınız adadır. Adanın Sulu Ada olması Kaş’tan Kıbrıs’a kadar olan adalar içinde tatlı su bulunan tek ada olmasındandır. Kayaların içinden bol mineralli akan bu tatlı suyun böbrek taşlarına iyi geldiği söylenmektedir.